Firma Rehberi Sitesi Kurmak. - Firma Rehberi Scripti Merkezi - Tual Web Yazılım

Firma Rehberi Sitesi Kurmak.

Firma Rehberi Sitesi Kurmak.

Firma rehberi kurmak için öncelikle arama hacmi olan bir alan adı seçmeniz gerekmekte, genel inanışın aksine firmarehber,firmarehberi vb içerisinde anahtar kelimeler geçen alan adları bulmak zorunda değilsiniz, kullanıcıların bir çoğu firma rehberi biçiminde arama yaptırmak yerine direkt olarak aradıkları sektör ya da firma adını arama yaparak bulmaktalar, bu sebepten alan adı ararken kendinizi içerisinde rehber geçen adları bulmaya odaklamayın. 

Yukarıda'da bahsettiğimiz gibi alan adınız herhangi bir alan adı olabilir, size mantıklı gelen ve firma rehberinizi yansıtacak bir alan adı seçebilirsiniz, bu aşamayı geçtikten sonra hosting seçiminizi yapmanız gerekmektedir ancak dikkat edilmesi gereken nokta ne hedeflediğinizdir, firma rehberinizi ilk açtığınızda yüksek bir trafik almayacağınız için düşük kapasiteli bir hosting paketi seçebilir ya da daha sonra yükseltme ile uğraşmak istemiyorsanız orta - yüksek ölçekli bir hosting paketini'de tercih edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz maliyetlerinizi yükseltmemek adına ilk başlangıç için düşük ölçekli bir hosting paketi tercih etmeniz olacaktır.

Son ve en önemli aşama olan yazılım tercihi, piyasada bir çok firma rehberi scripti bulunmakta fakat bu yazılımlar incelendiğinde hiç birinin diğerinden tasarım haricinde bir farkının olmadığı görülmekte, yazılım aşaması rehber sistemi için en önemli ve can alıcı aşama olduğundan seçiminizi çok iyi yapmanız, her bir özelliğin diğer yazılımlardan farklarını incelemelisiniz. Çoğu kullanıcı tercih yaparken yazılımların fiyatlarını baz alarak tercih yapmakta bu da ileride açılan rehberin tutmaması, tercih edilmemesi, trafik almaması, aramalarda bulunanaması gibi sorunları beraberinde getirmektedir. Yazılım açacağınız sistemin ana yapısını oluşturacağından fiyat yerine aramalarda bulunma ve özellik olarak tercih yapılması sitenizin geleceği için çok önemli bir adım olacaktır.

Yazılım tercihinizi yapmadan önce mutlaka Rehber Scriptlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

ÜST

MÜŞTERİ GİRİŞİ

HESAP OLUŞTUR

ŞİFREMİ UNUTTUM

`

Web sitemizi kullanan ve alışveriş yapan tüm müşterilerimiz, aşağıdaki ana madde ve alt maddelerden oluşan şartları kabul etmiş sayılmaktadır.

Sitemizde satışta olan web paketleri ve ona bağlı tüm sayfalar www.tualyazilim.com'un malıdır ve onun tarafından işletilir.

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

1. SORUMLULUKLAR

1.1. Tual Web Yazılım, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 
1.2. Tual Web Yazılım, üyenin sözleşme konusu ürünlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.
1.3. Müşteri, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.
1.4. Site üzerinden deneme amaçlı sahte sipariş verilmesi yasaktır. Tespit edildiği taktirde üyelikleri iptal edilecek olup kayıt olurken belirtikleri e-posta ve gsm numaraları, ip numarası ile bir daha hesap oluşturulamaz.
1.5. Müşteri, satın alacağı web paketine ek olarak modül, istek ve düzenlemeler için Tual Web Yazılım 'ın belirleyeceği ücreti ayrıca ödeyeceğini kabul ve beyan eder.
1.6. Tual Web Yazılım, sözleşme süresince MÜŞTERİ web sitesinin teknik zaruretler ve mücbir sebepler dışında her zaman ulaşılabilirliğini garanti eder.
1.7. Tual Web Yazılım, ürünlerinin güncelleme ve değişiklik paketlerini hizmet süresi boyunca ücretsiz yapmayı garanti eder.
1.8. Tual Web Yazılım, domain ve hosting hizmetinin MÜŞTERİ tarafından sağlanması durumunda, DNS değişiklikleri ya da hosting sorunlarından ötürü oluşan kapanmalardan, dosya ve veri kayıplarından sorumlu değildir.
1.9. Tual Web Yazılım, satışını yaptığı yazılımların kullanılan alan adlarında herhangi bir lisans süresi olmadan sınırsız kullanımını garanti eder ve kullanım süresi boyunca yazılımlardan yenileme ücreti almamatı taahhüt eder.

2.  FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, ve ürünler tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

2.2. Site’de yer alan tüm ürünler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz ve aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

2.3 Site içerisinde detayları verilen tüm ürünlerin görsel tasarım ve yazılım olarak, noter onaylı tescillenmiş olup tüm hakları saklıdır. Sadece web sitemiz üzerinde  satışı gerçekleştirilmektedir. Bu platformlar dışında herhangi bir şekilde ilanen satışı, dağıtılması ve yayınlanması durumunda önceden uyarılmaksızın sorumluları hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

3. BİLGİ GİZLİLİĞİ

3.1. www.tualyazilim.com, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

3.2. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

4. KAYIT VE GÜVENLİK

Müşteri, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

Müşteri, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

5. MÜCBİR SEBEP

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

6. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ VE UYGULANABİLİRLİK

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

7. SÖZLEŞMEDE YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

Tual Web Yazılım, dilediği zaman sitede sunulan ürünleri ve hizmetleri  işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

8. TEBLİGAT

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e-posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e-posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

9.DELİL SÖZLEŞMESİ

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

10.CAYMA HAKKI & LİSANS DEĞİŞİM

10.1. Müşteri, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği domaine kurulumundan sonra cayma, domain değiştirme hakkına sahip değildir. Ürünlerimiz domaine lisanlıdır, herhangi bir lisans takip sistemi yoktur, lisans silme işlemi yapılamamaktadır. Bu nedenle sipariş verdiğiniz Web Tasarım Paketini teslim aldığınızdan itibaren ürün kullanımı ortaya çıkmaktadır.  Bu nedenle Web Tasarım Paketinin domaine kurulduğu, indirme linkinin hesabınıza tanımlandığı ya da mail ile müşteriye gönderildikten sonra iade, iptal, cayma hakkı bulunmamaktadır. Ancak müşteri, Web Tasarım Paketinin taksit ile satılmış olması ve kurulumunu domain adresine yapılmamış ise, kurulum almayan müşteriler için de mail ile gönderilmemiş ise domain değiştirme, cayma, iade hakkı ortaya çıkmaktadır, tüketicinin bu durumda 7 gün içerisinde cayma hakkını kullanması aksi takdirde bu süreyi aşması durumunda cayma hakkını kullanamayacağı.  Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen Web Tasarım Paketleride de tüketici cayma hakkini kullanamaz. Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

10.2. Lisans değişimleri mevcut alan adı kullanılmaz duruma geldiğinde (Domain Düştüğünde) ya da geçerli sebepler doğrultusunda kullanılamaz duruma geldiğinde (Erişim Hataları, Alan Adı Firmasının Kapanması, Alan Adına Yetkisiz Erişim Sağlanarak Kayıp Duruma Gelmesi) değişim gerektirdiğinden ücretsiz olarak yeni lisans ataması yapılarak tekrar mevcut alana kurulum sağlanır, bunlar haricinde kalan herhangi bir sebepten ötürü lisans değişim işlemi güvenlik gerekçeleri ile yapılmamaktadır.

11. HİZMET SÜRESİ
11.1. Bu sözleşme, MÜŞTERİNİN Tual Web Yazılım sitesi üzerinden Web Sitesi siparişi vermesiyle başlar ve MÜŞTERİNİN seçtiği domain adı altında Web Sitesi’nin kurulumunun yapılarak yayına girmesiyle geçerlilik kazanır ve 2 yıl boyunca devam eder. 2 yıl sonunda sözleşme feshedilmemişse ve ürün kullanılıyorsa sözleşme yenilenmiş sayılır.

12. SÖZLEŞMENİN FESHİ

12.1. MÜŞTERİNİN web sitesini sözleşmeye aykırı bir biçimde kullanımının tespiti ya da ödemesini zamanında yapmaması halinde Tual Web Yazılım sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir. Sözleşmenin feshi halinde önceki dönemlere ait ödemeler MÜŞTERİYE iade edilmeyecektir.

13. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İzmir(Bayraklı) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.